sk
Skupina historickej lukostreľby Vinedi vznikla na začiatku roka 2005. Začala pôsobiť v Svätom Jure, kde sa zopár historických nadšencov rozhodlo zorganizovať Festival historických hier a remesiel. Tým sa vytvorilo zakladateľské jadro našej skupiny, ku ktorému sa postupne začali pridávať ďalší a ďalší členovia. Aktuálne trénujeme v telocvični Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na Zochovej 9 v Bratislave, pri dobrom počasí na strelnici Jurský strapec (vedľa železničnej trate vo Svätom Juri). Pozor - na Jurskom strapci platí nový návštevný poriadok, pre viac informácií nás kontaktujte alebo píšte na FB Jurský strapec.

Zameriavame sa na obdobie prvej polovice 14. storočia, čomu prispôsobujeme dobové kostýmy, ako aj historický tábor. Našou hlavnou náplňou je steľba z:

  • english longbows (dlhých anglických lukov)
  • warbows (vojenských lukov)
  • hunter´s bows (loveckých lukov)
  • crossbows (kuší)

Vystupujeme sa na viacerých historických festivaloch na Slovensku aj v zahraničí, kde prezentujeme nielen rôzne lukostrelecké exhibície, ale aj stredoveký život v našom tábore.

Pravidelne sa zúčastňujeme aj na lukostreleckých súťažiach, medzi ktoré patria napr. MSR v halovej lukostreľbe, či MSR v 3D lukostreľbe, kde mnohí naši členovia získali výborné umiestnenia.

Aktuality o našej skupine nájdete aj na stránkach.